
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15754
Ext.Price$0.15754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15754 | $0.15754 |
| 10 | $0.13908 | $1.39080 |
| 50 | $0.12278 | $6.13900 |
| 100 | $0.11202 | $11.20200 |
| 500 | $0.10220 | $51.10000 |
| 1000 | $0.09324 | $93.24000 |
| 3000 | $0.08507 | $255.21000 |
| 5000 | $0.07762 | $388.10000 |
